وردپرس چیست ؟ WordPress یک سیستم مدیریت محتوای متن باز (CMS) است که به کاربران اجازه می دهد تا وب سایت ها و وبلاگ هایی پویا ایجاد کنند. وردپرس محبوب ترین سیستم وبلاگ نویسی در وب است و اجازه می دهد تا به روز رسانی، سفارشی سازی و مدیریت وب سایت از پنل مدیریت آن به راحتی انجام پذیرد.

به بیان ساده تر وردپرس یک نرم افزار تحت وب است که به کاربرانش اجازه میدهد تا هر نوع وبسایتی را بدون اینکه دانش برنامه نویسی داشته باشند راه اندازی کنند.

اما به راستی قدرت وردپرس در چیست ؟ و چه چیزی باعث شده که این سیستم سایت ساز انقدر محبوب شود ؟ علتش بی نهایت انعطاف پذیر بدون آن است چرا که با نصب پلاگین روی آن میتوانید سیستم وبلاگی خود را به یک فروشگاه همه جی تمام یا یک شبکه اجتماعی یا یک انجمن گفتگو حتی تبدیل کنید.

بله با نصب افزونه ها میتوانید هر نوع امکاناتی که خواستید به سایت وردپرسی خود اضافه کنید و هیچ محدودیتی از این نظر وجود ندارد.

طبق آمار جالبی که منتشر شده است، حدود 25 درصد از سایت های کل جهان با سیستم WordPress راه اندازی شده است، یعنی بیش از هر رقیب دیگر!

و البته احتمال میرود تا سال های آینده این آمار بسیار بیشتر نیز شود چون که بسیاری از کاربرانی که از سیستم های مدیریت محتوای دیگر مانند جوملا یا دروپال استفاده میکردند هم اکنون به وردپرس روی آورده اند و در ادامه افراد بیشتری به این مجموعه قدرتمند خواهند پیوست

چرا باید وردپرس را انتخاب کنیم ؟

با طیف گسترده ای از افزونه ها، افزودنی ها، تم ها و ویدجت ها برای سفارشی سازی، شما می توانید از وردپرس برای ایجاد هر نوع سایتی که می توانید تصور کنید، استفاده کنید. این نرم افزار چند منظوره توسط میلیون ها نفر برای ایجاد سایت های تجارت الکترونیک، جوامع اجتماعی، وبلاگ ها و وب سایت های شرکت های مختلف در سراسر جهان استفاده می شود.

در آموزشی که ما به شما خواهیم داد اصول اولیه وردپرس را فرا خواهید گرفت که با استفاده از آن شما می توانید وب سایت ها را با سهولت ایجاد کنید، پس تا انتهای جلسات با ما همراه باشید.

این آموزش برای راحتی شما به بخش های مختلف تقسیم می شود، هر یک از این بخش ها حاوی موضوعات مرتبط با تصاویری است که صفحات مدیریت وردپرس را توضیح می دهد.

پس از اتمام این آموزش، میتوانید به راحتی هر نوع وبسایتی را با وردپرس راه اندازی کنید.

امیدواریم در این جلسه که جلسه اول آموزش ما نیز بود متوجه شده باشید که به راستی وردپرس چیست 🙂


آموزش وردپرس (جلسه 1) – وردپرس چیست ؟
1 (20%) 1 vote