افزونه بارکدساز Simple QR Code

در این آموزش میخواهیم به معرفی و راه اندازی افزونه بارکد ساز Simple QR Code بپردازیم

این را می دانیم که امروزه کمتر کسی پیدا میشود که نداند بارکد چیست و چه کارایی دارد ؟!
QR Code نوعی بارکد است که با دوربین گوشی و برنامه های بارکدخوان و اسکنر قابل شناسایی است ، این نوع بارکد برای دانلود فایل ها و در کل لینک دهی هر چیزی را شامل می شود . QR Code بعنوان یک نوع معرفه برای سایت خیلی مهم و پر کاربرد می باشد که کاربر زمانی که بارکد را اسکن می کند وارد سایت شما شده و در سایت بیشتر گردش کند چون از ترفند بارکد خوشش آمده پس میتوان گفت ممکن است کاربران مدت زمان بیشتری در سایت شما باقی بمانند که این مورد برای سئو سایت شما بسیار مهم است.

افزونه بارکدساز Simple QR Code این امکان را برای شما مهیا می سازد تا بتوانید برای مطالب سایت خود ، دانلود نرم افزار و ویدیو های آموزشی و… لینک و دسترسی های سریعی برای کاربران خود ایجاد کنید

شورتکد ساخته شده به وسیله بارکدساز Simple QR Code را در زیر مشاهده می کنید ( البته بعد از ساخت بارکد کدی در مقاله نمایش داده نمی شود)

در ادامه به راه اندازی و نصب افزونه Simple QR Code میپردازیم ، پس با تاپ وردپرس همراه باشید.
تک تک مراحل نصب را بصورت تصویری و کامل برای شما، شرح خواهیم داد.
ابتدا پلاگین را میتوانید از یکی از لینک های زیر دانلود و روی سایت خود نصب/فعال کنید

صفحه افزونه دانلود با لینک مستقیم

سپس برای ساخت QR Code به بخش نوشته ها و افزودن نوشته جدید بروید

بارگذاری تصویر با خطا مواجه شد ، لطفا دوباره تلاش کنید

زمانی که افزونه را روی سیستم خود نصب کردید می توانید موقع نوشتن مطلب جدید با استفاده از گزینه QR Code که در بخش ویرایشگر متن هست، بارکد خود را برای مطلب یا وب سایت خود بسازید.

وقتی روی این گزینه کلیک کنید یک پاپ آپ مانند زیر برای شما باز میشود

بارگذاری تصویر با خطا مواجه شد ، لطفا دوباره تلاش کنید

در تصویر بالا هم قسمت هایی که با عدد مشخص شده اند را یک توضیح مختصر می دهیم :

در قسمت اول (1) : شما باید یک لینک ، حالا لینک هرچیزی (لینک ویدیو ، لینک دانلود ، لینک سایت و…) داخل آن بنویسید که مقصد بارکد ما آن لینک باشد.

در قسمت دوم (2) : برای تعیین اندازه بارکد میباشد ، که شما می توانید با انتخاب خودتون یکی از گزینه های اندازه بارکد رو انتخاب کنین.

در قسمت سوم (3) : در این بخش هم میتوانید تعیین کنید که وقتی روی بارکد کلیک میشود، لینک درون آن باز شود یا خیر !؟ که شما باید در این قسمت گزینه Yes را انتخاب کنید ؛ و بعد از پرکردن کامل فیلد ها بر روی گزینه قبول کلیک کنید.

و در آخر از بارکد های زیبا و پرکارامد QR Code در نشر مطالب و سایت خود نهایت بهره را ببرید، امید