اگر در مورد امنیت سایت وردپرسی خود نگرانی دارید و میخواهید پنل مدیریت خود را امن تر از گذشته کنید، محدود کردن دسترسی مدیر توسط آدرس IP یک راه موثر برای ایمن سازی پنل مدیریت وردپرس شما است. در این آموزش، به شما نشان خواهیم داد که چگونه دسترسی به مدیریت وردپرس را از طریق HTACCESS به IP مدیریت کنید

اجازه دسترسی به پیشخوان وردپرس از IP خاص

مثال زیر نشان می دهد که چگونه می توانید از یک آدرس IP خاص به wp-admin دسترسی داشته باشید. انجام این کار وقتی میخواهید فقط از آدرس IP خود به مدیریت دسترسی داشته باشید بسیار موثر است.

وارد file manager هاست خود شوید و یک فایل جدید به نام .htaccess ایجاد کنید و درون پوشه wp-admin آپلود کنید (البته این فایل از قبل وجود دارد)

سپس کد زیر را در فایل .htaccess وارد کنید:

اگر می خواهید اجازه دسترسی به wp-admin از چندین آدرس IP را داشته باشید، کافیست خطی که درون آن آی پی نوشته است را کپی کنید و در خط بعدی قرار دهید و آی پی را عوض کنید، مانند زیر:

مسدود کردن آدرس IP برای دسترسی به مدیریت

اگر شما نمی خواهید یک آی پی IP خاص به مدیریت وردپرس دسترسی داشته باشد، می توانید به وسیله کد زیر در همان فایل .htaccess این کار را انجام دهید:

محدود کردن دسترسی توسط آی پی به فایل wp-login.php در وردپرس

شما می توانید با استفاده از .htaccess دسترسی به فایل wp-login.php را با استفاده از آدرس IP محدود کنید. فایل اصلی .htaccess را باز کنید و کد زیر را در بالای فایل قرار دهید.

توجه داشته باشید که در تمام مثال های بالا آدرس IP خودتان را با آدرس IP های پیشفرضی که ما قرار دادیم جاگذاری کنید

پیروز باشید


محدود کردن سطح دسترسی به مدیریت وردپرس از طریق IP
به این مطلب امتیاز دهید