حلقه وردپرس یا Loop WordPress به مجموعه کدهایی گفته میشود که درون پوسته وردپرس، پست ها یا نوشته های بلاگ را به اشکال مختلف نمایش میدهد.

در واقع میتوان گفت حلقه مهم ترین بخش یک قالب حساب میشود زیرا محتوا اصلی سایت به وسیله آن ها نمایش داده میشود.

در این مطلب شما با مثال های مختلف از حلقه وردپرس رو به رو خواهیم شد تا درک درستی از آن داشته باشید، همچنین نحوه سفارشی کردن آن را نیز فرا خواهید گرفت

کد حلقه وردپرس

برای شروع بیاید به کد اصلی حلقه نگاه کنیم، در هر خط توضیحات کنار آن نوشته شده است که میتوانید به سادگی عملکرد هر خط را متوجه شوید:

در این حلقه ما یک دستور شرطی if و یک while قرار دادیم، ابتدا if چک میکند که آیا پستی برای نمایش وجود دارد ؟ اگر جواب بله بود سپس while دونه دونه و به ترتیب مطالب را پشت سر هم نمایش میدهد، اگر پستی هم وجود نداشت باشد عبارت “No Posts To Display” چاپ میشود.

شاید این سوال برای شما به وجود بیاید که تا چه تعداد پست نمایش داده میشود؟ پاسخ این است تا هر تعدادی که شما از بخش پیشخوان وردپرس > تنظیمات > خواندن > بیشترین تعداد نوشته‌ها در هر برگه‌ی وبلاگ تعیین کنید

تابع the_post چه کار میکند؟ این تابع پست را تنظیم می کند و سپس می توانیم از توابع بیشتر برای استخراج عناصر از پست استفاده کنیم. در مثال فوق ذکر شده است:

the_title – عنوان پست نمایش داده میشود

the_post_thumbnail – تصویر شاخص مطلب برگردانده میشود

the_excerpt – خلاصه ای از مطلب را برمیگرداند

مطمئنا توابع بیشتری وجود دارند که ما می توانیم برای استخراج عناصر از پست استفاده کنیم، ما مثال های بیشتری برای شما خواهیم زد:

لینک دار کردن عنوان پست ها

احتمالا دیده اید که عناوین پست های وبلاگ دارای پیوند هستند. پس از کلیک کردن بر روی لینک، شما به یک صفحه تنها در پست وبلاگ منتقل می شوید. اکثر قالب ها یک فایل به نام single.php دارند، این پرونده زمانی خوانده می شود که یک پست را مشاهده می کنید.

ما از “the_permalink” تابع وردپرس استفاده خواهیم کرد و تابع “the_title” را به آن پیوند خواهیم داد.

مثال:

نمایش محتوای، نویسنده، تاریخ و دسته بندی با استفاده از حلقه وردپرس

شما حتما بسیاری از وبلاگ ها با پست هایی که نشان دهنده نام نویسنده، کل محتوای صفحه اصلی مطلب، با تاریخ و دسته بندی است را دیده اید. شما می توانید به راحتی تمام این اطلاعات مفید را در حلقه با استفاده از توابع زیر نمایش دهید:

the_content – نمایش محتوای اصلی مطلب که در ادیتور نوشته شده است

then_author – نمایش نام نویسنده مطلب

the_time – نمایش تاریخ انتشار مطلب

the_category – نمایش دسته بندی

حلقه وردپرسی شما با توابع بالا چیزی شبیه به زیر خواهد بود:

برای درک بهتر هرچه تا اینجا گفته شده پیشنهاد میکنیم چند دقیقه ای به تصویر زیر نگاه کنید و سعی کنید آن را بفهمید، قطعا به شما کمک خواهد کرد

نمودار حلقه وردپرس

استفاده از برچسب های شرطی

بسیاری از برچسب ها برای بررسی شرایط استفاده می شوند، اما خوشبختانه در وردپرس این تگ ها تقریبا خود توضیحی هستند. به عنوان مثال، “is_home” بررسی می کند که نمایه فعلی از صفحه اصلی (صفحه اصلی وبلاگ) است. ما می توانیم برچسب های شرطی را برای ایجاد حلقه های خاص در صفحات مختلف استفاده کنیم.

به عنوان مثال، اگر حلقه را بین شرط “if” در نظر بگیریم که آیا صفحه فعلی صفحه اصلی است، سپس حلقه تنها در صفحه اصلی اجرا می شود.

ما می توانیم از برچسب های شرطی در فایل های قالب استفاده کنیم تا کدام حلقه اجرا شود و در نتیجه یک حلقه چند در یک فایل واحد داشته باشد. انجام این کار کدنویسی مارا به شدت حرفه ای و سبک و بهینه میکند

برخی از برچسب های شرطبندی استفاده شده بیشتر است.

is_admin() – وقتی داخل پیشخوان مدیریت وردپرس هستید

is_single() – وقتی صفحه واحد مطلب باز میشود

is_page() – وقتی داخل صفحات برگه میشوید

is_category() – وقتی صفحه آرشیو دسته بندی ها باز میشود

is_tag() – هنگامی که آرشیو برچسب ها باز شود

is_author() – آرشیو نوشته های نویسندگان

is_404() – برای صفحات 404 یا مطلبی در این سایت وجود ندارد

 

از حلقه های وردپرس به چشم موتور اصلی یک پوسته نگاه کنید، لازم است از آن برای نمایش پست ها استفاده کنید. در این پست ما اصول را توضیح دادم، راه های بسیاری وجود دارد که یک حلقه را می توانید استفاده کرد، برای یافتن روش های دیگر کافیست در گوگل عبارت loop wordpress را در گوگل جستجو کنید، نتایح بسیاری را مشاهده خواهید کرد

 

 


حلقه وردپرس چیست ؟
5 (100%) 1 vote