به کمک پلاگین Chat Room شما میتوانید به سادگی یک قابلیت چت روم در وردپرس خود راه اندازی کنید، ایجاد اتاق های گفتگوی مختلف جهت چت کردن کاربران سایت با یکدیگر امکانی است که به وسیله این افزونه میتوانید پیاده کنید.

با وجود اینکه امروزه چت روم کمتر در سایت ها مورد استفاده قرار میگیرد اما هنوز سایت های بسیاری هستند که از این قابلیت استفاده میکنند و همچنان هم نتیجه میگیرند و به اهداف خود میرسند، اهدافی نظیر درگیر کردن کاربران در سایت، ایجاد حالت بازی گونگی gamification و البته افزایش رتبه آلکسا سایت! سایت شما همیشه فعال میماند زیرا کاربران دائما با یکدیگر در یک محیط گرم و صمیمی در حال بحث و تبادل نظر خواهند بود.

البته استفاده از چت روم در وردپرس علاوه بر خوبی هایی که دارد ایراداتی هم میتواند داشته باشید مانند اینکه چون دائما به سرور شما درخواست ارسال میشود از طریق Ajax باعث کندی سایت شما خواهد شد، البته در این موضوع هرچه هاست قوی تری داشته باشید این مشکل کمتر به چشم خواهد امد

پلاگین چت روم در حال حاضر تنها سرورهایی را پشتیبانی می کند که دسترسی مستقیم به سیستم فایل PHP دارند، که ممکن است در همه هاست های میزبانی موجود نباشد.

آموزش نصب و راه اندازی افزونه چت روم در وردپرس

1- ابتدا پلاگین را از لینک های انتهای صفحه دانلود و روی وردپرس خود نصب و فعال کنید

2- سپس در پیشخوان وردپرس گزینه ای با نام Chat Rooms ظاهر میشود، مانند تصویر زیر:

گزینه All Chat Rooms – مشاهده و مدیریت تمامی اتاق های گفتگوی ایجاد شده

گزینه Add New – ایجاد اتاق گفتگو جدید

3- برای ساخت چت روم جدید روی گزینه Add New کلیک کنید

4- در صفحه جدیدی که باز میشود فقط و فقط کافیست اسم اتاق گفتگو یا اسم بحث مورد نظر را بنویسید و روی گزینه انتشار کلیک کنید، مانند زیر:

چت روم در وردپرس

5- بعد از اینکه دکمه انتشار را زدید، برای ورود به چت روم کافیست به بخش All Chat Rooms بروید ، سپس موس را روی اتاق مورد نظر ببرید و روی گزینه نمایش کلیک کنید:

6- بعد از آنکه روی گزینه نمایش کلیک کردید میتوانید به سادگی چت را آغاز کنید و همینطور لینک صفحه چت را در اختیار کاربران خود قرار دهید

 

امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گرفته باشد

موفق و پیروز باشید


چت روم در وردپرس با افزونه Chat Room
3 (60%) 1 vote