سلام در این پست میخوام بهتون آموزش بدم که چگونه در وب سایت وردپرسی خودتون یک انجمن حرفه ای را ایجاد کنید…

شاید شما سایتی داشته باشید که نیازمند به انجمن یا forum داشته باشه , تا بتونید با کاربران سایتتون مشارکت داشته باشید…

افزونه ای در وردپرس هست به نام bbpress که مثل آب خوردن میتونید یه انجمن بسازید 🙂

خیلی حاشیه نمیریم و میریم سر اصل مطلب…

اول افزونه bbpress رو از انتهای صفحه دانلود و نصب کنید و پس از نصب وارد قسمت تنظیمات شده و روی گزینه انجمن ها کلیک کنید..

لیستی از تنظیمات رو براتون میاره :

حالا تک تک قسمت ها رو توضیح میدیم…

پیکربندی کاربر انجمن

شما میتونید در این قسمت کاربران انجمن رو کنترل کنید.

جلوگیری از ویرایش : وقتی یک کاربری مطلبی رو در انجمن ارسال کنه میتونه اون مطلب رو ویرایش کنه و در این قسمت شما میتونید تعیین کنید که بعد انتشار مطلب تا چند دقیقه بعد میتونه اون مطلب رو ویرایش کنه…اگر شما زمان اون رو بزارید رو 3 دقیقه کاربر پس از انتشار مطلب تا 3 دقیقه بعد میتونه اون مطلب رو ویرایش کنه..در غیر اینصورت دیگه نمیتونه اون مطلب رو ویرایش کنه..

تاخیر در ارسال مطلب : در این قسمت شما میتونید مشخص کنید که وقتی کاربری یک مطلبی رو در انجمن ارسال کرده بعد چه مدت زمانی میتونه دوباره مطلب یا نظری رو در انجمن ارسال کنه که میتونه جلوی اسپمر ها رو بگیره که پشت سر هم یک مطلب یا نظری رو ارسال نکنه…

پست میهمان : در این قسمت اگه شما تیک قسمت اجازه دادن به کاربران میهمان برای ارسال جستار ها و پاسخ ها بدون عضویت رو بزنید وقتی کاربری که وارد انجمن شما بشه و ثبت نام نکرده باشه میتونه مطلبی رو در انجمن ارسال کنه اما توجه داشته باشید که هنوز باید نام و ایمیل خود را برای ارسال مطلب ارسال کنند و نیازی به وارد کردن نام کاربری و رمز عبور نیست…

نقش خودکار : وقتی کاربری در سایت شما ثبت نام کنه به صورت پیش فرض چه درجه ای داشته باشه سرپرست کل بالاترین درجه و سرپرست درجه ادمین رو داره و مشارکت کننده میتونه در انجمن مطلب ارسال کنه و مشارکت داشته باشه و ناظر فقط میتونه پست ها رو ببینه و نمیتونه مطلب یا نظری رو ارسال کنه و در آخر بازداشت شده دسترسی به انجمن او قطع شده…بهترین گزینه مشارکت کننده هست.

ویژگی های انجمن

در این قسمت شما میتونید ویژگی های انجمن رو کنترل کنید.

رونوشت ها : در اینجا شما تعیین میکنید که شخصی پستی رو در انجمن ارسال کرد قسمت ویرایش باز باشه یا خیر.

علاقه مندی ها : شرکت کنندگان در انجمن می توانند هر موضوعی را مورد علاقه خود قرار دهند که شما میتونید اون رو فعال یا غیر فعال کنید.

اشتراک ها : در این قسمت شما تعیین میکنید که کاربران میتونند در موضوع ها یا انجمن ها مشترک شوند.

برچسب های جستاری : کاربر مجاز باشه که در پست خود یک برچسب یا تگ رو اضافه کنه یا خیر.

جستجو : این امکان رو برای کاربران فراهم میکنه که امکان جستجو که کاربران قادر به جستجو انجمن یا موضوعات و پاسخ ها رو داره یا خیر.

نوع نوشته : در صورت فعال کردن گزینه نوع رشته این امکان رو به کاربر میده که بتونه از ساختار HTML استفاده کنه یا خیر…مثلا بتونه با استفاده از Toolbar که برای کاربر نمایش داده میشه امکان Bold کردن کلمات رو داشته باشه.

جاسازی خودکار لینک ها : این امکان رو به کاربر میده که بتونه در پست ها و پاسخ ها از لینک هایی مانند آپارات و یوتوب استفاده کنه که به جای لینک به کاربر محتوا رو نمایش میده.

تورفتگی پاسخ : میتونید به پاسخ ها تو رفتگی بده که مرتب تر باشه.

تعداد جستارها و پاسخ ها در هر برگه

در این قسمت میتونید جستار ها و پاسخ ها رو کنترل کنید.

شما مشخص میکنید چه تعداد جستار و پاسخ در یک صفحه باشه…که به طور پیش فرض 15 برگه هست که در هر صفحه 15 برگه جستار و پاسخ هست که جستار ها و پاسخ ها به 15 برسه به صفحه بعدی میره که میتونید تعداد اون رو تغییر دهید.

 

تعداد جستارها و پاسخ ها در هر برگه فید خوان

در این قسمت میتونید جستارها و پاسخ ها در هر برگه RSS یا فید خوان رو کنترل کنید.

این هم مثل قبلی میتونید مشخص کنید که در RSS چه تعداد جستار و پاسخ در هر برگه باشه که به طور پیش فرض 25 هست که میتونید اون رو تغییر دهید.

نامک ریشه ی انجمن

در این قسمت شما باید آدرس انجمنتون رو مشخص کنید.

ریشه انجمن : در این قسمت شما باید ریشه انجمنتون رو تعیین کنید.مثلا اگه شما اسم ریشه انجمن رو بزارید forums آدرس انجمن به این شکل میشه :

www.topwp.ir/forums

پیشوند انجمن : وقتی شما تیک این گزینه رو فعال نگه دارید مطلبی که در انجمن ارسال میشه پیشوند انجمن (ریشه انجمن) به آدرس اضافه خواهد شد که بهتره تیک اون رو فعال کنید.

ریشه ی انجمن باید نمایش داده شود : در اینجا شما باید تعیین کنید که ریشه انجمن باید حالت چیدمان نمایش داده بشه یا بر اساس تازه ترین ها نمایش داده بشه که بهتره همون حالت پیش فرض یعنی ریشه انجمن باشه.

نامک تک انجمن و نامک کاربر تالار

در این دو قسمت هم که همه چی مشخصه..

شما باید تعیین کنید که اسم قسمت های مختلف سایتتون چی باشه مثلا اسم جستار ها به صورت پیش فرض topic هست یا جستجو search هست که بهتره بزارید به طور پیش فرض بمونن.

برای مدیریت و ساخت انجمن ها , جستار ها و پاسخ ها میتونید به قسمت سمت راست وردپرس مراجعه کنید که میتونید موضوع جدید ایجاد کنید و آن ها رو مدیریت کنید و پاسخ ها و جستار ها رو مدیریت کنید..

برای دانلود افزونه انجمن ساز bbpress میتوانید از لینک های زیر اقدام کنید

صفحه افزونه دانلود با لینک مستقیم

خب دوستان به پایان آموزش رسیدیم

امیدوارم که استفاده کافی رو برده باشید

موفق باشید…